112Aktualności

Udawał w sieci kobietę. Grozi mu 8 lat więzienia!

Bielscy policjanci zatrzymali w Bydgoszczy oszusta, który, podając się za kobiety będące w potrzebie materialnej, oszukał dziesiątki mężczyzn na łączną kwotę ponad dwustu tysięcy złotych. 38-latek został już tymczasowo aresztowany.

Swój przestępczy proceder w sieci, mężczyzna rozpoczął pod koniec 2022 roku. Żerował nie tylko na portfelu, ale również na uczuciach i emocjach osób szukających miłości w wirtualnym świecie. Miejscem działania podejrzanego była platforma randkowa, na której wprowadzał pokrzywdzonych w błąd co do swojej tożsamości. Podawał się tam bowiem za kobiety potrzebujące pomocy materialnej. W ciągu niespełna dwóch lat zdołał oszukać szukających miłości mężczyzn na kwotę ponad dwustu tysięcy złotych.

Podejrzany często zmieniał miejsce pobytu, co utrudniało możliwość szybkiego zlokalizowania mężczyzny. Bielscy mundurowi namierzyli go ostatecznie w Bydgoszczy, gdzie zlokalizowali podejrzanego w jednym z hoteli. Mężczyzna został zatrzymany i przetransportowany do Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej, gdzie policjanci przeprowadzili z jego udziałem czynności procesowe.

Następnie doprowadzono mężczyznę do prokuratury, celem przesłuchania. Wobec zatrzymanego Sąd Rejonowy w Bielsku-Białej, na wniosek prokuratora, zdecydował o środku zapobiegawczym w postaci tymczasowego aresztowania na dwa miesiące. Teraz o dalszym losie mężczyzny zdecyduje sąd.

Z uwagi na skalę oszustw i działanie w warunkach recydywy, mężczyźnie grozi o wiele surowsza kara, niż przewidywane przez kodeks za oszustwo 8 lat więzienia.

Przykład i sposób działania podejrzanego, doskonale ilustrują, jak często informacje w wirtualnym świecie mogą być manipulowane przez przestępców. Dlatego też apelujemy o ostrożność, zanim powierzymy komuś w internecie swoje pieniądze bądź uczucia.

źródło: policja.pl

fot. ilust. arch.

Facebook Comments