Stwierdził, że Ukraińcy w Polsce mają lepiej od emerytów. W sieci zawrzało!

Znany sędzia piłkarski i były prezes PZPN, Michał Listkiewicz wypowiedział się na temat pomocy dla Ukraińców w Polsce. Po słowach, że mają lepiej niż polscy emeryci w sieci zawrzało!

r e k l a m a

Michał Listkiewicz, były prezes PZPN i znany sędzia piłkarski wypowiedział się na temat pomocy dla Ukraińców w Polsce. Jego słowa opublikowane w serwisie Twitter.com wywołały burzę w sieci.

Jestem całym sercem za pomaganiem Ukrainie. Ale darmowe leki za 500 zł (często są to kosmetyki lub paraleki) to przesada. Biednych polskich emerytów często nie stać na leki za 100 zł, widziałem w aptece. A info z oficjalnej strony państwowej instytucji, nie jestem ruską onucą – stwierdził Listkiewicz.

Swój wpis były prezes PZPN uzasadnił własną obserwacją.

Goście z Ukrainy kupują w aptekach kosmetyki np. a nie leki pierwszej potrzeby. Sam widziałem, nie zmyślam. W okienku obok staruszka zrezygnowała z wykupu całej recepty, bo skończyły się jej pieniądze, musi czekać do kolejnej skromnej emerytury – dodał Listkiewicz.

Pod wpisem Listkiewicza wybuchła burza. Część internautów poparła jego głos przytaczając liczne przykłady bardzo dobrego statusu materialnego Ukraińców w Polsce. Inni wskazywali, że bon o wartości 500 złotych do wykorzystania w wybranych aptekach nie jest programem państwowym. Taką formę pomocy dla uchodźców wprowadziła prywatna organizacja Direct Relife.

Źródło: Twitter/pp

fot. ilust.

r e k l a m a
Facebook Comments

Jeden komentarz do “Stwierdził, że Ukraińcy w Polsce mają lepiej od emerytów. W sieci zawrzało!

  • 8 grudnia 2022 o 18:47
    Bezpośredni odnośnik

    Ja ruska onuca (a niech i tak będzie) popieram w calości pana Listkiewicza – Ukry wynocha do swojego urodziadostwa. I zabierzvcie tam z sobą naszych gnojów polsko mówiących polityków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *