Ukraińcy masowo wykupują nieruchomości w Polsce [RAPORT]

Obywatele Ukrainy stanowią ponad 70 proc. cudzoziemców ubiegających się o  zakup nieruchomości o powierzchni ponad 28 hektarów. Raport MSWiA dotyczy roku 2021, obecnie tendencja ta może znacznie się nasilić.

r e k l a m a

W 2021 roku wydano 1101 wniosków o wydanie zgody na zakup nieruchomości przez obcokrajowców. W stosunku do roku 2020 to wzrost o około 30 procent.

Najwięcej, ponad 70 proc. spośród zezwoleń dla osób fizycznych dotyczyło Ukraińców, kolejni są Białorusini (ze zgodą na zakup 106 gruntów o obszarze 3,44 ha) i Rosjanie (54 grunty na łącznie 2,52 ha).

Najpopularniejsze wśród Ukraińców są domy w zabudowie szeregowej. Najwięcej wniosków złożono na Mazowszu i Lubelszczyźnie. W Małopolsce i Wielkopolsce, Ukraińcy najchętniej kupowali mieszkania.

Obecnie pond milion obywateli Ukrainy posiada numer PESEL, większość z nich planuje pozostać w Polsce na dłuższy czas.

r e k l a m a

Pakiety socjalne, darmowa edukacja, służba zdrowia i program „500 plus” tworzą zachęty do pozostania w Polsce. Także bogaci Ukraińcy wolą lokować swoje inwestycje (w tym w nieruchomości) w Polsce jako kraju bezpiecznym i komfortowym do pobytu dla obywateli Ukrainy.

Źródło: mswia/pp

fot.ilust.

r e k l a m a
Facebook Comments

Jeden komentarz do “Ukraińcy masowo wykupują nieruchomości w Polsce [RAPORT]

  • 20 maja 2022 o 11:51
    Bezpośredni odnośnik

    masowo wykupują czyli ukraińcy bogatsi od szejków arabskich albo pieniądze rosną im na drzewach … zapewne powstanie nowy oligarchat Polski narodu ukraińskiego nic dziwnego takie są zasady kapitalizmu .. nie masz pieniedzy to wypad na zmywak do Anglii albo wycieranie dup niemcom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *