Ukraińcy masowo zgłaszają się po „500 plus”. Są ich już 3 miliony!

Zakład Ubezpieczeń Społecznych ujawnił duża popularność programu „500 plus” wśród Ukraińców. Po pieniądze zgłosiło się już ponad 11 tys. osób. Łączna liczba Ukraińców którzy przekroczyli polska granicę wynosi już 3 miliony!

r e k l a m a

Ukraińcy których już ponad 3 miliony przekroczyło polską granicę chętnie sięgają po program „500 plus”. ZUS ujawnił, że już 11 tys. wniosków złożono o świadczenia z tego programu.

Poza „500 plus” Ukraińcy zyskują także ubezpieczenie społeczne, darmowy dostęp do edukacji, służby zdrowia oraz kapitał opiekuńczy.

Wszystkie świadczenia są finansowane przez polskich podatników. Jednocześnie uchodźcy z Ukrainy zwolnieni są z opłacania podatku dochodowego. Tym samym zyskują prawie wszystkie przywileje i prawa obywatelskie nie ponosząc ich kosztów.

Polskie urzędy udostępniają swoje usługi w języku ukraińskim a warunkiem złożenia wniosków jest uzyskanie numeru PESEL oraz posiadania konta w polskim banku i polskiego numeru telefonu jaki także uzyskują u wielu operatorów za darmo.

Cejrowski celnie o Ukraińcach. Padły szokujące słowa

Źródło: zus/pp

fot. ilust.

r e k l a m a
Facebook Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.