Ukraińcy zdemolowali punkt pomocy. Domagali się m.in. lepszych ubrań!

Do szokującej sytuacji doszło w punkcie zbiórek pomocy dla Ukraińców w Bielsko-Białej. Grupa Ukraińców wśród których były dzieci zdemolowały punkt pomocy oraz obrażali wolontariuszy. Domagali się lepszych ubrań i większej ilości darów.

r e k l a m a

W punkcie zbiórek prowadzonym przez Samorząd Studencki Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej miał miejsce incydent, w którym brali udział uchodźcy z Ukrainy.

Portal bielsko.biala.pl opisuje szokującą sytuację, do której doszło w punkcie pomocy ukraińskim uchodźcom.

Jedzenie, chemia oraz środki czystości zniknęły w trybie natychmiastowym, ponieważ ludzie nie chcieli się dzielić z innymi. Pudła przeznaczone do pralni zostały rozerwane, a ubrania zostały porozrzucane po całym budynku (…). Pretensje do wolontariuszy o braki w żywności oraz obrażanie i wyzywanie po ukraińsku kierowane do innych osób. Domaganie się lepszych ubrań bądź w innym kolorze, rzucanie bułkami.

Pudła opisane i przygotowane do wysyłki dla wojska i szpitali w Ukrainie zostały rozerwane. – czytamy na bielskim portalu.

Po wydarzeniach w Bielsko-Białej wielu wolontariuszy zrezygnowało z pomocy na rzecz Ukraińców a ilość darów przynoszonych przez mieszkańców do punktów pomocy spadła.

Źródło: bielsko.biala.pl

fot. ilust.arch.

r e k l a m a

Facebook Comments

2 komentarze do “Ukraińcy zdemolowali punkt pomocy. Domagali się m.in. lepszych ubrań!

  • 29 kwietnia 2022 o 23:45
    Permalink

    Małpa banderowska pozostanie małpą

  • 2 maja 2022 o 17:01
    Permalink

    bzdura, nic takiego nie było

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *