PolitykaPolskaUkraina

Ukraińska partia w Sejmie stworzy koalicję z PiS? Tajny plan na wybory 2023?!

Liczba Ukraińców w Polsce stale rośnie. Eksperci przewidują, że po ataku na zachodnia Ukrainę może ich być nawet 5 milionów. Po otrzymaniu numerów PESEL stworzą oni jednolitą grupę która może zmienić polską scenę polityczną.

Nadanie numeru PESEL nie jest jednoznaczne z przyznaniem obywatelstwa. Proces ten jednak będzie postępował i może dotyczyć ogromnej rzeszy uchodźców z Ukrainy. Obecnie ich liczba dochodzi do 2,5 miliona i stale rośnie.

Ukraińcy mający polskie obywatelstwo dostana także prawa wyborcze. Będą mogli nie tylko głosować ale i tworzyć własne partie.

Grupa zdyscyplinowanych wyborców musi skutkować wejściem takiego ugrupowania do Sejmu. Tym samym partia Ukraińska może być potrzebna PiS do utrzymania władzy. Siła rzeczy partia taka weszłaby do koalicji rządzącej a tym samym otrzymała wpływ na przyszłość Polski i Polaków.

Scenariusz taki może być jednym z celów szybkiego nadawania praw Ukraińską, przywilejów socjalnych oraz braku inicjatywy w ich relokacji w innych państwach.

Przesiedleńcy z Ukrainy są pewnym elektoratem partii rządzącej której zawdzięczają niespotykaną pomoc a po utworzeniu własnej partii mogą liczyć na wpływową reprezentację parlamentarną.

Niemcy mimo embarga sprzedawali broń Putinowi. Dla Ukrainy nie mają

Źródło: pp

fot. ilust..graf. pp

Facebook Comments