Uwaga na fałszywe banknoty

Policjanci o Ochoty zatrzymali dwie osoby. 48-letnia kobieta i 53-letni mężczyzna usłyszeli łącznie trzy zarzuty związane z oszustwem oraz wprowadzania do obiegu fałszywych banknotów.

Wspólne działanie funkcjonariuszy Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego oraz Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu ochockiej komendy doprowadziło do zatrzymania dwóch osób. Patrolowcy w jednej z drogerii przy ulicy Grójeckiej zatrzymali kobietę, która próbowała zapłacić za towar kopią banknotu.

r e k l a m a

Ustalenia jednoznacznie wskazywały, że podejrzanej kilka dni wcześniej udało się celowo wprowadzić w błąd obsługę sklepową oraz  zapłacić falsyfikatem za asortyment. Przy 48-latce policjanci zabezpieczyli fałszywy stuzłotowy banknot. W komendzie na Ochocie badanie policyjnym alkomatem wykazało blisko 3 promile w organizmie zatrzymanej. Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie i wytrzeźwieniu kobieta usłyszała łącznie dwa zarzuty dotyczące oszustwa i wprowadzania do obiegu fałszywego środka płatniczego.

Na tym działania ochockich stróżów prawa się nie zakończyły. Kryminalni z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu kilka dni później dotarli do mężczyzny mogącego mieć związek ze sprawą. Wszystkie zebrane ustalenia doprowadziły operacyjnych do domku na jednej z posesji przy ulicy Włochowskiej. W środku zabezpieczonych zostało 36 falsyfikatów, identycznych jak ten znaleziony u kobiety oraz zatrzymali 53-latka.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił przedstawić mężczyźnie zarzut wprowadzania do obrotu fałszywego środka płatniczego. O dalszym losie zatrzymanych zadecyduje Sąd. Może im grozić do 10 lat pozbawienia wolności.

Postępowanie w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa Warszawa Ochota.

źródło: policja.pl

fot. arch.

Facebook Comments