AktualnościCiekawostkiZwierzęta

Uwaga na wilki! Wydano ostrzeżenie

Na stronie internetowej gminy Zagnańsk pojawił się niepokojący komunikat. Wójt gminy ostrzega mieszkańców gminy i okolicy o grasującym wilku.

15 listopada na oficjalnej stronie internetowej gminy Zagnańsk pojawił się komunikat ostrzegający o grasującym w okolicy wilku.

W związku z doniesieniami na temat sytuacji konfliktowych z udziałem wilka Wójt Gminy Zagnańsk zaleca mieszkańcom zachowanie ostrożności – napisano na stronie.

Mimo licznych doniesień o obserwacji wilków na terenie gminy, nadleśnictwo uspokaja mieszkańców.

Wilki na terenie lasów gminy Zagnańsk występują już od kilku lat, sądzę więc, że dla nikogo nie jest to zaskoczeniem – wyjaśnił nadleśniczy.

Szacuje się, że na terenie gminy zamieszkuje od 10 do 15 wilków. Są one niegroźne dla ludzi nawet gdy zapędzają się w pogoni za sarnami w okolicę zabudowań. Wilki mogą być natomiast niebezpieczne dla psów, stąd zakaz wypuszczania psów bez smyczy na obszarach leśnych.

Wilki w Polsce są pod ścisłą ochroną. Jednak spotkania z nimi warto zgłosić do najbliższego nadleśnictwa. W powojennej Polsce nie odnotowano ataku wilków na ludzi i są one obecnie wysoce nieprawdopodobne.

Źródło: pp

fot. ilust.

Facebook Comments