CiekawostkiPrawo

Uwaga na TikTok`a! Aplikacja wykradała dane dzieci

Aplikacja TikTok bije rekordy popularności wśród dzieci i młodzieży. Chińska aplikacja została zakazana w USA jako niebezpieczna i szpiegująca użytkowników. Także rząd Wielkiej Brytanii ujawnił szokujące dane na temat funkcjonowania TikTok`a!

r e k l a m a

Jak wykazało dochodzenie rządowej agencji z Wielkiej Brytanii, TikTok mógł w sposób nielegalny przetwarzać dane dzieci poniżej 13 roku życia bez zgody i wiedzy ich rodziców.

Komisarz ds. informacji, John Edwards, powiedział: „Wszyscy chcemy, aby dzieci mogły uczyć się i doświadczać cyfrowego świata, ale z odpowiednią ochroną prywatności danych. „Firmy świadczące usługi cyfrowe mają prawny obowiązek wprowadzenia tych zabezpieczeń, ale naszym tymczasowym poglądem jest to, że TikTok nie spełnił tego wymogu”.

Brak ochrony małoletnich i wykradanie danych stało się powodem zakazania chińskiej aplikacji w Stanach Zjednoczonych. Obecny postępowanie w Wielkiej Brytanii i ewentualny wyrok na właścicieli TikTok`a może być ważny także dla Polski i Unii Europejskiej.

r e k l a m a

Brak ochrony dzieci to poważny zarzut który może doprowadzić do zakazu działania chińskiej aplikacji na terenie państw UE.

W Wielkiej Brytanii TokTok`owi grozi ogromna kara finansowa i możliwe postępowanie prowadzące do zakazu funkcjonowania aplikacji.

Źródło: pp

fot. arch.

Facebook Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *