112AktualnościPolska

Uwaga: od 1 maja wojsko na ulicach

Od niedzieli, 1 maja w całym kraju będą pojawiały się kolumny wojskowe na publicznych drogach. Szczególne nasilenie ruchu militarnych transportów jest zapowiadany w województwie warmińsko-mazurskim i kujawsko-pomorskim.

r e k l a m a

Zgodnie w komunikatem Wydziału Działań Komunikacyjnych Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych “w ramach ćwiczenia, od 1 maja do końca miesiąca, po drogach województw: zachodniopomorskiego, lubuskiego, wielkopolskiego, kujawsko-pomorskiego, łódzkiego, mazowieckiego, lubelskiego i warmińsko-mazurskiego będzie odbywał się ruch kolumn pojazdów wojskowych”. Pojazdy wojskowe będzie można spotkać na autostradach, drogach ekspresowych oraz drogach krajowych.

Pojazdy biorące udział w ćwiczeniach najczęściej poruszać się będą w nocy, aby zminimalizować utrudnienia w ruchu. “Jednak niektóre przejazdy będą odbywać się w ciągu dnia, a nawet w godzinach szczytów natężenia ruchu” – zaznaczono w komunikacie.

Wojsko zwraca się z apelem o zachowanie tajemnicy o ruchach kolumn oraz uczestniczącego w nim sprzętu.

“Prosimy nie publikujcie informacji i zdjęć obrazujących ruchy wojsk i ich lokalizację, dat i godzin przejazdów kolumn wojskowych danych dotyczących wylotów i lądowań wojskowych statków powietrznych. Bądźmy świadomi zagrożeń! Każde nieprzemyślane działanie w sieci, publikowanie zdjęć przedstawiających ważne wojskowe obiekty, instalacje, urządzenia może mieć negatywne konsekwencje dla systemu bezpieczeństwa i obronności” – zaznaczono w komunikacie.

Kolumny wojskowe będą zabezpieczane przez żandarmerię wojskową oraz policję.

Źródło: pp

fot. ilust.

r e k l a m a

Facebook Comments

Jeden komentarz do “Uwaga: od 1 maja wojsko na ulicach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *