UWAGA: zima powraca! Spadnie nawet 10 centymetrów śniegu!
Ciepłe pierwsze dni wiosny pozwoliły zapomnieć o zimie. Jednak przysłowie dotyczące kwietnia może w tym roku sprawdzić się przynosząc przeplatankę zimy i lata.
Pierwsze dni wiosny przyniosły wysokie temperatury. Temperatura w ostatnich dniach przekraczała nawet 17 stopni Celsjusza. Taka pogoda ma utrzymać się także w pierwszym tygodniu kwietnia.
Jednak już w piątek 5 kwietnia ma nadejść załamanie pogody. Opady deszczu i spadek temperatur będą początkiem zmiany wiosennego trendu.
Na weekend 5-6 kwietnia synoptycy zapowiadają powrót nocnych przymrozków i opady śniegu. Miejscami na południu i wschodzie kraju spaść może do 10 centymetrów białego puchu.
Powrót zimy ma być jednak chwilowy i już w następnym tygodniu pogodna ma wrócić do wiosennych zakresów z temperaturą przekraczającą w dzień 15 stopni a w nocy od 2 do 5 stopni na plusie.
źródło: imgw
fot. ilust.
Facebook Comments