HobbyKulinaria

Uważaj na pieczywo z marketów. Może mieć nawet kilka miesięcy!

Ponad 65 procent Polaków wybiera pieczywo z marketów. Jest ono tańsze ale jednocześnie jego „wypiek” może być procesem który budzi szczere wątpliwości co do jakości produktów trafiających na półki sklepowe.

r e k l a m a

Pieczywo w dużych sieciach handlowych często jest reklamowane jako wypiekane „na miejscu”. Jak się okazuje proces takiego wypieku budzi wiele wątpliwości. Pieczywo jakie trafia na półki supermarketów często jest przygotowywane kilka miesięcy przed tym zanim trafi do handlu.

Częstą praktyką jest tak zwany częściowy wypiek. Tak przygotowany półprodukt jest mrożony i magazynowany. Dopiero potem trafia do marketów gdzie jest ponownie wypiekany.

Według badań około 65 procent Polaków kupuje pieczywo w sklepach wielkopowierzchniowych. Decyduje tu zwłaszcza cena. Chleb w supermarkecie może być nawet o połowę tańszy niż w piekarni, jednak sposób osiągania takiej ceny budzi wątpliwości.

Praktyka częściowego pieczenia i mrożenia pieczywa jest legalna, jednak klienci nie są o tym informowani a sklepy reklamują się hasłem „wypieku na miejscu” co może wprowadzać w błąd klientów.

r e k l a m a

Źródło: pp

fot. arch.

TOP 10 zabawek pod choinkę. Warto kupić je już teraz

Facebook Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *