112

W policyjnym alkomacie zabrakło skali. Kierowca miał ponad 6 promili!

Świadkowie zatrzymali na stacji benzynowej mężczyznę, który wsiadł do swojego auta zataczając się. Wezwani na miejsce policjanci zbadali zatrzymanego alkomatem. Okazało się, że wynik przekroczył skalę policyjnego urządzenia do badania trzeźwości.

r e k l a m a

W poniedziałek (6.06.2022 r.) około godziny 17:00 oficer dyżurny myśliborskiej komendy otrzymał zgłoszenie o nietrzeźwym kierującym osobowym Volvo, który został ujęty w trakcie wyjazdu z parkingu na stacji paliw w Renicach.

Policjanci ustalili, że mężczyzna, który spożywał wcześniej alkohol wsiadł za kierownicę swojego samochodu zaparkowanego na parkingu stacji i ruszył by z niej odjechać.

Gdy całą tę sytuację zobaczył 26-letni mężczyzna, podbiegł do samochodu i wyciągnął kluczyki ze stacyjki uniemożliwiając tym samym kierującemu dalszą jazdę. O fakcie tym powiadomiła policję kobieta, która również była światkiem zajścia.

Przybyli na miejsce funkcjonariusze z wydziału ruchu drogowego zbadali stan trzeźwości 44-latka. Jakież było ich zdziwienie, gdy po wykonanym badaniu okazało się, że w urządzeniu, za pomocą którego sprawdzono stan trzeźwości zabrakło skali. Należy dodać, że zakres badania na urządzeniu to 6 promili. Okazało się, że mężczyzna chciał kierować swoim pojazdem mając ponad 6 promili alkoholu w swoim organizmie.

Mężczyzna odpowie przed sądem za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka grzywna.

Każdy świadek przestępstwa ma prawo ująć sprawcę na gorącym uczynku. Obywatelskie ujęcie to przywilej wynikający z treści art. 243 Kodeksu Postępowania Karnego. Ujętą osobę należy niezwłocznie przekazać Policji.

Źródła: policja.pl

fot.arch.

r e k l a m a
Facebook Comments

Jeden komentarz do “W policyjnym alkomacie zabrakło skali. Kierowca miał ponad 6 promili!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *