Walentynki za kratkami? Ukradł obraz by dać go ukochanej

31-latek chciał zrobić prezent dziewczynie i niewiele myśląc w jednym z płockich hoteli ukradł obraz o wartości tysiąca złotych. Z łupem wsiadł do taksówki i odjechał. Przestępca nie zdążył jednak wręczyć prezentu ukochanej, bo zatrzymali go policjanci. Grozi mu do 5 lat więzienia.

W miniony piątek, 11.02.2022 r., do komendy Policji wpłynęło zawiadomienie dotyczące nocnej kradzieży obrazu w jednym z płockich hoteli. Wartość skradzionego dzieła sztuki wyceniono na blisko tysiąc złotych. Sprawca zdjął obraz ze ściany i jak gdyby nigdy nic wyszedł z nim z hotelu i odjechał taksówką.

Sprawą kradzieży szybko zajęli się policjanci z wydziału dw. z przestępczością przeciwko mieniu płockiej komendy. Funkcjonariusze krok po kroku ustalili okoliczności kradzieży i jeszcze tego samego dnia namierzyli podejrzanego o ten czyn. 31-latek został zatrzymany na jednej z płockich ulic, a jeszcze wcześniej policjanci w jego mieszkaniu znaleźli skradziony obraz. Płocczanin przyznał policjantom, że ukradł obraz bo chciał zrobić prezent swojej byłej partnerce.

Podejrzany usłyszał zarzut kradzieży, za który grozi mu kara do 5 lat więzienia.

Źródło: policja.pl

fot. tamże

Facebook Comments