PolitykaPolska

Wałęsa narzeka na 11 tys. emerytury! Musi oszczędzać nawet na jedzeniu…

Były prezydent Lech Wałęsa poskarżył się w mediach na złą sytuację finansową. Wałęsa stwierdził, że odbija się od dna bankructwa mimo że jego emerytura odpowiada półrocznym dochodom wielu seniorów.

r e k l a m a

W rozmowie z serwisem O2, Lech Wałęsa narzeka na swoją sytuację finansową. Były prezydent otrzymujący od 11 do 13 tys. złotych emerytury stwierdził m.in. że z trudem odbija się od dna bankructwa.

Najciężej finansowo miałem podczas pandemii koronawirusa. Przez lockdowny nie mogłem wtedy wyjeżdżać za granicę. Nie zarabiałem na moich wykładach. Zdaję sobie sprawę, że jeszcze różnie może być. W Polsce niczego nie da się przewidzieć. Może za chwilę znów zostanę bez grosza…- stwierdza były prezydent.

Wałęsa poskarżył się także na ceny artykułów spożywczych.

Na szczęście to moja żona codziennie chodzi na zakupy spożywcze. Cieszę się, że nie muszę oglądać tych kolosalnych kwot za produkty, które leżą na sklepowych półkach. Niemniej to z mojej kieszeni są one kupowane.- oznajmił Wałęsa.

W jednym z poprzednich wywiadów, Wałęsa stwierdził, że z powodu cen artykułów spożywczych zaczął nawet niedojadać…

Średnia emerytura w Polsce wyniosła w 2022 roku 2,7 tys. złotych. Dla wielości seniorów świadczenia jakie otrzymuje Wałęsa odpowiada ich półrocznej emeryturze.

Wałęsa skarży się na głód i brak pieniędzy. Co miesiąc otrzymuje 11 tys. zł emerytury

Źródło: o2/pp

fot. arch GD

Facebook Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *