PolitykaPolska

Wałęsa wraca do gry?! Chce odsunąć od władzy prezydenta Dudę

Lech Wałęsa od lat funkcjonuje na marginesie polskiej sceny politycznej. Jego wystąpienia na ogół są traktowane jako komiczne wybryki. Tym razem były prezydent chce pomóc nowej koalicji rządowej wskazując jak usunąć z urzędu prezydenta Andrzeja Dudę.

Lech Wałęsa nie daje o sobie zapomnieć. Wygrana wyborcza koalicji pod wodzą Donalda Tuska dodała byłemu prezydentowi animuszu.

Jego najnowszy pomysł dotyczy usunięcia Andrzeja Dudy z urzędu prezydenta. Wałęsa pochwalił się swoją najnowszą koncepcją w mediach społecznościowych.

W związku z wieloletnią, szkodliwą działalnością Andrzeja Dudy jako Prezydenta wnoszę, o referendum w sprawie skrócenia kadencji Prezydenta oraz rozliczenia z wszelkich nieprawości – napisał Wałęsa w mediach społecznościowych.

Kolejny raz były prezydent wykazał się jednak ignorancją oraz brakiem poszanowania do prawa. W myśl konstytucji prezydenta RP nie można odwołać poprzez referendum.

Jedyny tryb odwołania prezydenta poza dobrowolną rezygnacją lub śmiercią głowy państwa to postawienie prezydenta przed Trybunałem Stanu przez Zgromadzenie Narodowe większością głosów 374 parlamentarzystów. Obowiązki głowy państwa przejmuje wówczas marszałek Sejmu.

Źródło: pp

fot. arch. GD

Facebook Comments