KościółPolitykaWarszawa

Warszawa pierwszym miastem bez Jana Pawła II? Radni chcą zmian nazwy ulic i szkół

Radni z warszawskiej rady miasta reprezentujący klub Nowej Lewicy zadeklarowali wsparcie i pracę nad zmianami nazw ulic i innych upamiętnień Jana Pawła II w stolicy. Przy milczącym poparciu radnych Platformy Obywatelskiej – Koalicji Obywatelskiej uchwała może niedługo wejść w życie.

r e k l a m a

Radna Nowej Lewicy Agata Diduszko-Zyglewska zadeklarowała w imieniu swojego klubu poparcie projektu usunięcia imienia Jana Pawła II z warszawskich ulic i obiektów.

Radni jednocześnie poszukują wsparcia społecznego dla swojej inicjatywy.

Takie inicjatywy jak zamiany nazwy al. Jana Pawła II lub zmiany patronów szkół powinny wychodzić od mieszkańców. My mówimy ludziom, że jako lewica chętnie ich wesprzemy – powiedziała radna.

Jeśli projekt taki trafi pod obrady Rady Miasta Warszawy może liczyć na milczące poparcie radnych PO – KO podobnie jak to miało miejsce w trakcie sejmowych głosowań w obronie Jana Pawła II. Taki rozkład głosów spowodowałby usunięcie Jana Pawła II z nazw ulic oraz obiektów miejskich.

Jako lewica staramy się żeby ludzie zrozumieli, iż krytyczna rozmowa o tym pontyfikacie i o tej ważnej postaci nie jest tematem tabu, że mamy prawo krytykować Jana Pawła II, mamy prawo poznać prawdę na temat całości jego życiorysu, nie tylko mieć wybiórcze informacje o tym, co było dobre. – oznajmiła radna Lewicy.

Zdecydowany sprzeciw przeciwko takiej inicjatywie wyrazili radni klubu PiS.

Źródło: pp

fot. arch. GD

r e k l a m a
Facebook Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *