Ciekawostki

Już dziś! Niezwykłe zjawisko astronomiczne – wilcza pełnia księżyca

„Wilcza pełnia księżyca” to nazwa wątkowego zjawiska astronomicznego. Pierwsza styczniowa pełnia księżyca przypadnie już dziś – 18 stycznia.

Niebo powinniśmy obserwować 18 stycznia o godzinie 00:51. „Wilcza pełnia księżyca” to zjawisko znane od średniowiecza. Miało one być związane ze szczególną aktywnością wilków w tą noc. Wygłodniałe po zimie wilki miały w czasie „wilczej pełni” polować ze szczególną agresywnością.

Co ciekawe podobne wierzenia związane z „wilczą pełnią” wystąpiły także u Indian Ameryki Północnej.

Wiele osób do dziś jest przekonanych o silnym wpływie pełni księżyca na ludzi. Na ogół utożsamia go z bezsennością i niepokojem.

Znany astrolog Jan Benedykt Kościelny podkreśla istotny wpływ księżyca na przewidywanie przyszłości. Według astrologa księżyc determinuje wiele poczynań i decyzji. Kościelny zapytany o to czy wpływ księżyca jest pozytywny czy negatywny odpowiada:

Natura nie jest dobra czy zła. Jest! To jaki ma wpływ na nas i nasze losy nie można oceniać jako dobre lub złe. Nasze życie to droga na której są czasem kamienie, nie można mieć do nich pretensji za to, że są. To od nas zależy jak je pokonamy.- stwierdza wizjoner.

Źródło: portal-polski.pl

fot.ilus.

Facebook Comments