AktualnościCiekawostkiPogoda

Czy to już wiosna? W weekend czeka nas niespodzianka pogodowa

„W marcu jak w garncu”, to przysłowie sprawdza się w tym roku w pogodzie. Walka zimy z wiosną rozstrzyga się każdego dnia. Prognozy na kolejne dni przewidują nadal niespodzianki pogodowe.

Coraz cieplejsze dni sugerują szybkie nadejście wiosny. Temperatura w nocy spada jednak nadal do około 0 stopni Celsjusza. Na północy i wschodzie kraju wciąż można spodziewać się opadów śniegu.

r e k l a m a

Synoptycy przewidują jednak szybki wzrost temperatur w całym kraju. Na nadchodzący weekend synoptycy IMGW przewidują prawdziwy „atak wiosny”. Temperatura ma osiągną wartości dwucyfrowe. Temperatura na termometrach ma osiągnąć nawet 19 stopni na południu i zachodzie kraju. Na wschodzie i północy ma przekroczyć 16 stopni Celsjusza.

Odczuwalna temperatura w nasłonecznionych miejscach może wynieść powyżej 20 stopni!

Taka pogoda ma utrzymać się do środy 22 marca, kiedy to mogą powrócić niższe temperatury. Jednak poza incydentalnym, krótkimi opadami szybko topniejącego śniegu zima ma już nie powrócić.

Wielu ekspertów sugeruje także szybkie nadejście lata. Wiosna, wzorem ubiegłych lat ma być krótka a letnie temperatury mogą wystąpić już w połowie kwietnia.

Źródło: pp

fot. ilust.

r e k l a m a
Facebook Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *