112WIDEO

Wjechał na chodnik wprost na pieszego! Dramat uchwyciły kamery monitoringu [WIDEO]

O skrajnej bezmyślności możemy mówić w przypadku 44-letniego kierowcy osobowego BMW, który w centrum Gorzowa Wielkopolskiego, mając w organizmie ponad 2,6 promila alkoholu stracił panowanie nad autem, wjechał na chodnik i uderzył w pieszego.

r e k l a m a

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w niedzielę (15 sierpnia) na ulicy Warszawskiej w Gorzowie Wielkopolskim. Kierujący pojazdem BMW 44-letni mężczyzna, zaczął wyprzedzać na przejściu dla pieszych, wpadł w poślizg i uderzył w mur budynku. Siłą uderzenia auto obróciło się i zahaczyło o przechodzącego chodnikiem pieszego. Na całe szczęście mężczyzna nie doznał poważniejszych obrażeń, trafił pod opiekę medyków. Z nagrania wynika, że zdarzenie to mogło zakończyć się ogromną tragedią. Mundurowi zbadali stan trzeźwości kierowcy.

Okazało się, że miał ponad 2,6 promila alkoholu w organizmie. 44-latek noc spędził w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu usłyszy zarzut kierowania w stanie nietrzeźwości oraz odpowie za spowodowania zagrożenia w ruchu drogowym. Przebieg tego wypadku można zobaczyć na poniższym nagraniu z monitoringu miejskiego, który jest bardzo pomocny w codziennym monitorowaniu przez funkcjonariuszy zachowania kierowców na ulicach miasta. Nagranie posłuży jako materiał dowodowy w sprawie.

Źródło: policja.pl

fot.wodeo: tamże

Facebook Comments

2 komentarze do “Wjechał na chodnik wprost na pieszego! Dramat uchwyciły kamery monitoringu [WIDEO]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *