Aktor i youtuber znany jako Aleksander Jabłonowski wychodzi z aresztu!

Organizatorzy marszu jaki odbył się w Kaliszu 11 listopada wyjdą z aresztu. Szerokie wyjaśnienia oraz współpraca z prokuraturą pozwoliły na wyznaczenie poręczenie majątkowe dla podejrzanych o antysemickie ekscesy.

Sąd Okręgowy w Kaliszu uwzględnił wniosek obrońców i zmienił decyzję sądu niższej instancji. Wojciech O. (znany pod pseudonimem Aleksander Jabłonowski), Marcin O. i Piotr R. będą mogli opuścić areszt śledczy, jeżeli wpłacą poręczenia majątkowe. Kaucja wynosi odpowiednio: dla Piotra R. – 10 tys. zł., dla Marcina O. – 20 tys. zł., dla Wojciecha O., 20 tys. zł.

Wszyscy zatrzymani podejrzani są o publiczne nawoływanie do nienawiści na tle różnic narodowościowych, znieważenie grupy ludności z powodu ich przynależności narodowej i wyznaniowej oraz publiczne nawoływanie do popełniania przestępstw przeciwko osobom z powodu ich przynależności narodowej i wyznaniowej.

Za wymienione przestępstwa grozi im do 5 lat więzienia.

Jednocześnie, w wyniku zeznań świadków oraz pracy prokuratury zatrzymani Macieja Porębę który również był obecny na słynnej manifestacji.

Źródło: portal-polski.pl

fot: arch.

Facebook Comments

Jeden komentarz do “Aktor i youtuber znany jako Aleksander Jabłonowski wychodzi z aresztu!

  • 30 listopada 2021 o 22:55
    Bezpośredni odnośnik

    Trzeba ostro ostrzegać polaków przed żydostwem, dobrze ze znajdują się tacy ludzie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *