Piłka nożnaSportUkraina

Wojna o Mundial. Czesi wyłamują się z bojkotu Rosji?

Polski Związek Piłki Nożnej, wspólnie z bliźniaczymi federacjami Czech i Szwecji wydał oświadczenie na temat meczów z Rosją. Piłkarskie organizacje apelują do FIFA i UEFA o zmianę formuły baraży w związku z agresja Rosji na Ukrainę.

Federacje piłkarskie Polski, Szwecji i Czech wspólnie wydały oświadczenie w którym odmawiają rozgrywania meczy w Rosji w związku z sytuacja polityczną. Polacy mieli zagrać z Rosją (24 marca), a w przypadku awansu Rosjan, także zwycięzca meczu Szwecja – Czechy (29 marca).

W sytuacji brutalnego ataku Rosji na Ukrainę zaplanowany mecz barażowy o awans do mistrzostw świata nie może się odbyć na terenie naszego rywala. Czekamy na decyzję FIFA w tej sprawie. My wraz z federacjami czeską i szwedzką wydamy oświadczenie, w którym jasno deklarujemy, że nie bierzemy pod uwagę wyjazdu do Rosji. Musimy dbać o bezpieczeństwo naszych piłkarzy oraz całego sztabu – mówił prezes PZPN w rozmowie z TVP Sport.

Póki co światowe federacje nie odniosły się do apelu.

Federacje piłkarskie Polski, Szwecji oraz Czech kategorycznie potępiają agresję Rosji na Ukrainę. W związku z obecną sytuacją Polski Związek Piłki Nożnej (PZPN), Svenska Fotbollförbundet (SvFF) oraz Fotbalová asociace Ceské republiky (FACR) wyrażają zdecydowane stanowisko, że zaplanowane na 24 i 29 marca br. mecze barażowe do mistrzostw świata w Katarze nie powinny odbyć się na terenie Federacji Rosyjskiej – napisano w oświadczeniu.

W anglojęzycznym tłumaczeniu oświadczenia nie znalazły się słowa o potępieniu rosyjskiej agresji. Jak nieoficjalnie dowiadujemy się, sprzeciwiły się temu Czechy.

Formuła baraży i dopuszczenie Rosji do rozgrywek pozostaje teraz w gestii FIFA.

Źródło: pp

fot. arch.

Facebook Comments