Wstrząsające wieści z Czarnobyla. Chcą użyć elektrowni do skażenia Europy?!

Ukraiński wywiad donosi o niepokojących działaniach rosyjskich okupantów na terenie elektrowni w Czarnobylu. Ma tam być przygotowywany zamach który może zagrozić całej Europie.

Ukraiński wywiad donosi, że odmówiono działań remontowych na terenie elektrowni w Czarnobylu. Nie wpuszczono tam ekip które od lat zajmują się zabezpieczaniem uszkodzonych reaktorów.

Na teren elektrowni mieli wejść białoruscy „eksperci”. Mają tam przygotowywać zamach który doprowadzi do powstania skażenia promieniotwórczego.

Według posiadanej informacji Władimir Putin wydał rozkaz przygotowania aktu terrorystycznego w elektrowni jądrowej w Czarnobylu. W kontrolowanej przez wojska rosyjskie elektrowni planowane jest wywołanie katastrofy technogennej, odpowiedzialnością za którą okupanci będą chcieli obarczyć Ukrainę -donosi ukraiński wywiad w oficjalnym komunikacie.

O przygotowaniach do dywersji mają także świadczyć zwłoki żołnierzy które są przygotowywane do działań dezinformacyjnych.

W rejonie lotniska zakładów Antonowa w Hostomlu (pod Kijowem) zauważone były rosyjskie samochody-chłodnie, zbierające ciała zabitych ukraińskich żołnierzy. Istnieje prawdopodobieństwo, że (Rosjanie) będą ich przedstawiać jako zabitych dywersantów w rejonie elektrowni -zaznaczono w komunikacie.

Polacy boją się wojny atomowej. Jak chronić się skutecznie przed promieniowaniem

Źródło:fb/pp

fot.: ilust.

Facebook Comments