Wyczyścili konto proboszcza. Policja szuka sprawców

60-letni proboszcz jednej z podlubelskich parafii stracił 58 tysięcy złotych. Duchowny uwierzył, że pracownik banku, w którym parafia na konto, chce dokonać kradzieży. By zapobiec przestępstwu, miał przesłać pieniądze na prywatny rachunek i przekazać dane do logowania „policjantowi”.

Wczoraj do policjantów z Lublina zgłosił się 60-letni proboszcz jednej z podlubelskich parafii. Mężczyzna oświadczył, że padł ofiarą oszustwa. Z zawiadomienia, jakie złożył, wynikało, że zadzwonił do niego mężczyzna podający się za policjanta. Oszust oświadczył, że pieniądze na rachunku parafii są zagrożone i może dojść do kradzieży środków przez pracownika banku. Dlatego by uniknąć utraty pieniędzy, polecił mu przelanie oszczędności na prywatny rachunek. Jednocześnie fałszywy policjant poprosił o podanie danych do logowania na konto, aby służby mogły nadzorować całą operację.

Duchowny niestety uwierzył w historię oszusta i wykonał wszystkie polecenia. Niedługo później zorientował się, że pieniądze w kwocie 58 tysięcy złotych zniknęły z konta.

Policjanci poszukują sprawców. Jednocześnie apelujemy o szczególną ostrożność przy dokonywaniu jakichkolwiek operacji internetowych. Oszuści cały czas udoskonalają metody swojej działalności i wykorzystują każdą okazję, aby wyłudzić pieniądze! W ostatnim czasie duchowni coraz częściej stają się celem przestępców.

Źródło: policja.pl

fot.ilust.

Facebook Comments