Wypadek czy samobójstwo? Tragiczną śmierć pary 37-latków uchwyciły kamery [WIDEO]

Wyszkowscy policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają dokładne okoliczności potrącenia dwóch pieszych. Do tragicznego wypadku drogowego doszło na drodze ekspresowej S8 na wysokości Ślubowa. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że piesi wtargnęli wprost pod osobowego renaulta. Oboje ponieśli śmierć na miejscu.

W piątek po południu na odcinku drogi ekspresowej Wyszków-Warszawa na wysokości miejscowości Ślubów doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego. Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu pod nadzorem prokuratora wynika, że piesi 37-letnia kobieta i mężczyzna – mieszkańcy powiatu wyszkowskiego i węgrowskiego przebiegając z prawej na lewą stroną drogi S8 wtargnęli wprost pod renaulta. 31-letni kierowca nie zdołał wyhamować auta ani ominąć pieszych. W wyniku poniesionych obrażeń piesi ponieśli śmierć na miejscu. 31-latek z renault został przewieziony do szpitala. Kierowca był trzeźwy.

Policjanci wyjaśnią również dlaczego mężczyzna jak i kobieta przebywali w miejscu, gdzie obowiązuje zakaz poruszania się pieszych. 37-latkowkie nie posiadali także elementów odblaskowych. Na tym odcinku drogi obowiązuje ograniczenie prędkości do 120 km/h.

Technik kryminalistyki wykonał m.in. oględziny miejsca wypadku, samochodu uczestniczącego w zdarzeniu, zabezpieczył ślady oraz sporządził szkice zdarzeniowe. Policjanci wydziału kryminalnego przesłuchali świadków. Na polecenie prokuratora ciała tragicznie zmarłych osób zostały zabezpieczone celem wykonania sekcji zwłok, a auto na czas postępowania trafiło na policyjny parking. Dalsze postępowanie szczegółowo wyjaśni przebieg i okoliczności śmiertelnego wypadku oraz w jaki sposób 37-letnia mieszkanka powiatu węgrowskiego weszła w posiadanie dokumentu tożsamości utraconego przez równolatkę z Wyszkowa. Pamiętajmy, że takie zdarzenia jak te to nie tylko tragedia dla rodzin ofiar wypadków. To również tragedia i trauma dla każdego kierowcy i jego bliskich.

Źródło: policja.pl

fot. ilstr. Wideo: tamże

Facebook Comments