Producenci alarmują! Wkrótce w sklepach może zabraknąć kluczowego produktu

Problemy z gazem do napojów i sztucznie wywołany kryzys cukrowy to igraszka w porównaniu z nadchodzącym brakiem kluczowego produktu. Możliwość ograniczenia lub wstrzymania dostaw potwierdzili sami producenci!

r e k l a m a

Po brakach cukru i reglamentacji sprzedaży tego produktu przez sieci handlowe, wkrótce może zabraknąć innego kluczowego produktu.

Związek Polskich Przetwórców Mleka zapowiada prawdopodobne przerwy w produkcji i dostawach mleka i wyrobów mlecznych. Ma to być spowodowane dramatycznym wzrostem cen energii elektrycznej i gazu.

Przemysł mleczarski z uwagi na powszechne zostawanie chłodnictwa w transporcie, produkcji i magazynowaniu produktów odczuł dotkliwie wzrost cen. Powoduje to zaplanowanie w wielu zakładach przerw produkcyjnych lub nawet zawieszenie działalności.

Nie należy zapominać, że jednocześnie straty poniosą rolnicy, od których surowiec po prostu nie będzie odbierany. Wtedy pojawi się problem co zrobić z taką ilością niewykorzystanego mleka, jak go zutylizować? Obawiamy się, że konsekwencje takiej sytuacji dla środowiska naturalnego mogą być opłakane – czytamy w stanowisku Związku Polskich Przetwórców Mleka.

Producenci i przetwórcy mleka obawiają się także przerw w dostawach energii wynikających z jej braku. Nawet kilkugodzinna przerwa w zasilaniu może spowodować gigantyczne straty spowodowane nieodpowiednimi warunkami do przechowywania i produkcji wyrobów mlecznych.

r e k l a m a

Sieci handlowe nie planują racjonowania wyrobów mlecznych. Handlowcy planują pokryć ewentualne niedobory importem wyrobów mlecznych z krajów takich jak: Niemcy i Holandia.

Źródło:ZPPM/PP

fot. ilust.

Facebook Comments

2 komentarze do “Producenci alarmują! Wkrótce w sklepach może zabraknąć kluczowego produktu

  • 7 września 2022 o 19:00
    Permalink

    Bo tak…… przecież krowa potrzebuje Prundu i Gasiu aby dać mleko. Hihi.

  • 11 września 2022 o 12:46
    Permalink

    Będzie piła piwo z puszki….

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *