Cukier to igraszka… Niedługo zabraknie produktu który żywi miliardy ludzi!

Kryzys żywnościowy na świecie staje się faktem. Przerwanie łańcuchów dostaw i produkcji przez pandemię i wojna na Ukrainie może doprowadzić do klęski głodu miliardów ludzi!

r e k l a m a

Pandemia była pierwszym impulsem który rozregulował światową gospodarkę oraz produkcję żywności. Przerwanie łańcuchów dostaw, spowolnienie produkcji i niedobór surowców to był dopiero początek globalnego kryzysu.

Obecnie według wielu ekspertów świat stoi na progu niespotykanego kryzysu migracyjnego wywołanego głodem.

Produkty z Ukrainy i Rosji żywiły do tej pory północną Afrykę. Brak dostaw z Ukrainy i ograniczone dostawy z Rosji powodują wzrost cen w tym regionie oraz niepokoje społeczne i impuls migracyjny.

Jeszcze gorzej sytuacja wygląda w Azji. Od czasów pandemii produkcja ryżu spadła tam o prawie 20 procent. Powierzchnia upraw w samych Indiach zmniejszyła się o 13 procent.

Taka sytuacja powoduje niedobory ryżu w biedniejszych krajach takich jak Bangladesz czy Kambodża.

Ryż stanowiący w Azji podstawę wyżywienia ludności jest kluczowym produktem w tym regionie. Jego brak a tym samym głód może spowodować wzrost migracji z tego regiony w kierunku Europy i Australii.

r e k l a m a

Jeśli wybuchłaby wojna na Tajwanie i Chiny zmniejszyły swój eksport ryżu i innych dóbr żywnościowych w całym regionie może dojść do katastrofy humanitarnej.

Problemy żywnościowe Afryki i Azji skupią się na Europie powodując falę migracji jakiej nie widziano od czasu wielkich wędrówek ludów z początków naszej ery.

Źródło: pp

fot.ilust.

Facebook Comments

One thought on “Cukier to igraszka… Niedługo zabraknie produktu który żywi miliardy ludzi!

  • 6 sierpnia 2022 o 21:47
    Permalink

    Ryż to mały pikuś. Gorzej będzie gdy chleba naszego powszedniego zabraknie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.