112Kobieta

Zakochała się w „inżynierze” z Turcji – straciła oszczędności życia…

Metody oszustów wykraczają nierzadko poza ramy naszej wyobraźni. Bywa, że sprawca gra na uczuciach i doprowadza swoją ofiarę do ruiny finansowej. Przykładem tego jest sprawa, gdy kobieta poznała w internecie „inżyniera z Turcji” i przelała mu kilkadziesiąt tysięcy euro. Gotówka zniknęła, a zdjęcie tureckiego inżyniera okazało się fotografią „zapożyczoną” z sieci.

Do Komendy Powiatowej Policji w Inowrocławiu zgłosiła się kobieta, która złożyła zawiadomienie o oszustwie. Straciła swoje oszczędności, które przekazała poznanemu w internecie cudzoziemcowi.

Cała historia zaczęła się na początku tego roku, gdy kobieta dostała zaproszenie do znajomych od nieznanego jej mężczyzny. Ich korespondencja i znajomość „rozwijała się” wyłącznie poprzez wymianę wiadomości. Mężczyzna twierdził, że jest inżynierem, na kontrakcie w Turcji i samotnie wychowuje 7-letnią córkę. Mężczyzna zapewniał, że zamierza niebawem przyjechać do Polski i wraz z dzieckiem odwiedzić „znajomą”.

W maju „inżynier” poprosił o pomoc. Potrzebował pożyczki na zakup materiałów budowlanych. Przekonana o jego prawdomówności kobieta, przelała pieniądze. Po jakimś czasie okazało się, że te rzekomo nie dotarły. Ponadto, nieznajomy nakłaniał do zaciągnięcia pożyczki i ponowne przekazanie pieniędzy. Na szczęście na to pokrzywdzona się nie zgodziła. Co dziwne, po pewnym czasie, na jej konto wpłynęła gotówka, jednak dużo mniejsza niż ta, którą przelała.

Uwierzyła w egzotyczną miłość. Polka bita i więziona w Tunezji

Inowrocławscy policjanci wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją ustalili, że wizerunek, jakim posługiwał się rzekomy inżynier to cudzoziemiec, znany malarz, pisarz i prezenter telewizyjny. Wszystko wskazuje na to, że oszust, który założył fałszywy profil na jednym z portali społecznościowych, wykorzystał wizerunek znanej osoby tylko po to, aby wyłudzić pieniądze.

Źródło: policja.pl

fot. ilust.

Facebook Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *