Zakrwawiony mężczyzna pod sklepem monopolowym. Sprawca zatrzymany [WIDEO]

Włocławscy policjanci ustalili i zatrzymali 26-latka, który z niewyjaśnionych dotychczas powodów zaatakował ostrym narzędziem stojącego przed sklepem klienta. Mężczyzna odpowie za usiłowanie zabójstwa, za co może mu grozić nawet dożywotnie więzienie.

Do zdarzenia doszło w minioną środę (08.12.21) około godz. 3.30 w nocy. Wówczas dyżurny policji odebrał zgłoszenie, z którego wynikało, że oczekujący przed okienkiem sprzedażowym klient nocnego sklepu został zaatakowany przez innego mężczyznę. Sprawca zbiegł, a ranny poszkodowany potrzebował pomocy medycznej.

Na miejsce niezwłocznie skierowany został policyjny patrol, który zastał tam leżącego przed sklepem mężczyznę. Posiadał on obrażenia w okolicach szyi, dlatego funkcjonariusze od razu przystąpili do udzielania pierwszej pomocy, aby zatamować krwawienie. Następnie mężczyzną zajęła się załoga karetki pogotowia.

Funkcjonariusze rozpoczęli również zbieranie dowodów pomocnych w ustaleniu sprawcy ataku na 55-latka. Do sprawy zabezpieczyli między innymi monitoring, który zarejestrował napastnika.

Kryminalni ustalili, że jest to 26-letni mieszkaniec Południa. Mężczyzna został przez nich zatrzymany w miniony piątek (10.12.21), a następnego dnia doprowadzony przed oblicze prokuratora.

Zgromadzony w sprawie materiał dowodowy pozwolił przedstawić mężczyźnie zarzut usiłowania zabójstwa. Grozi mu za to kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 8, kara 25 lat pozbawienia wolności, a nawet kara dożywotniego więzienia. Sąd zadecydował, że najbliższe 3 miesiące podejrzany spędzi w areszcie tymczasowym.

Źródło:policja.pl

fot.ilust/wideo: tamże

Facebook Comments