Zamach na Putina. Scenariusz według CIA

David Petraeus, były dyrektor Centralnej Agencji Wywiadowczej odniósł się do spekulacji na temat zamachu na Władimira Putina. Skutki likwidacji zbrodniarza mogłyby przynieść nieoczekiwane skutki.

r e k l a m a

Były dyrektor CIA generał Petraeus w wywiadzie dla austriackiego dziennika “Der Standard” ocenił szanse likwidacji Putina w zamachu jako niemal niemożliwe. Jego zdaniem Putin otoczony jest bardzo licznym aparatem bezpieczeństwa. Brak jest w jego otoczeniu ludzi niezależnych i nielojalnych dla rządzącego niemal ćwierć wieku Rosją zbrodniarza.

W razie ewentualnego zamachu, mógłby on przynieść nieoczekiwane skutki. Gdyby Putin przeżył taką próbę, stałby się bohaterem dla swojego zindoktrynowanego narodu.

r e k l a m a

Gdyby jednak zamach doszedł do skutku, do władzy mogłyby dojść siły znacznie bardziej radykalne, rozszerzając wojnę lub sięgając po broń nuklearną.

Z tego względu nie podejmuje się likwidacji takich przywódców jak Kim Dzong Un w Korei Północnej czy Putin. Nikt nie może dać gwarancji, że po likwidacji zbrodniarza nie zastąpi go kolejny jeszcze gorszy i mniej przewidywalny.

Źródło: Der Standard/PP

fot.arch.

Facebook Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *