112WIDEO

Obywatelskie zatrzymanie pijanego kierowcy z Ukrainy [WIDEO]

Dzięki obywatelskiemu ujęciu, policjanci z Myślenic zatrzymali nietrzeźwego kierującego. 34-letni obywatel Ukrainy kierował samochodem, mając w organizmie ponad 3 promile alkoholu. Dodatkowo na przednim fotelu przewoził 7-letniego syna.

r e k l a m a

Dyżurny myślenickiej Policji otrzymał informację, że na drodze powiatowej w Tokarni doszło do ujęcia nietrzeźwego kierującego. Na miejscu mundurowi zastali 33-letniego zgłaszającego.  Według jego relacji jadący przed nim od strony Krzczonowa pojazd jechał slalomem. Czasami jechał poboczem, innym razem zjeżdżał na przeciwległy pas, omal doprowadzając do zderzeń czołowych. W związku z tym mężczyzna trąbił i mrugał światłami, by jadący przed nim pojazd zatrzymał się.

Po kilku próbach udało się, a wtedy 33-latek z Tokarni zajechał mu drogę. Podczas krótkiej rozmowy z kierującym osobowym oplem nie miał już wątpliwości, że kierujący jest  nietrzeźwy. Bełkotliwa mowa, tępy wzrok i woń alkoholu nie pozostawiały złudzeń. Obywatel Tokarni skutecznie wezwał Policję i udaremnił dalszą jazdę nietrzeźwemu 34-latkowi z Ukrainy, pomimo prób ucieczki i oswobodzenia się.

Jak się okazało, nietrzeźwy mężczyzna podróżował z 7-letnim synem przewożonym na przednim fotelu. Na szczęście, dzięki wzorowej obywatelskiej postawie nie doszło do wypadku.  Badanie alkomatem 34-latka wykazało ponad 3 promile w organizmie.
Oprócz utraty prawa jazdy zatrzymanemu mężczyźnie grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.  Na uznanie i pochwałę zasługuje obywatelska postawa mieszkańca Tokarni, dzięki któremu nie doszło do tragedii na drodze.

Źródło: policja.pl

wideo: tamże/fot.ilust.

r e k l a m a
Facebook Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *