Zatrzymany za handel zakazanymi symbolami

Policjanci z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego i Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach zatrzymali 53-latka. Mężczyzna podejrzewany jest o publiczne propagowanie faszyzmu. Kielczanin na popularnych portalach ogłoszeniowych oferował do sprzedaży różne przedmioty – wszystkie opatrzone zakazanymi symbolami.

Sygnał o niepokojącej działalności 53-latka dotarł do kieleckich policjantów jakiś czas temu. Mundurowi z wydziału dochodzeniowo-śledczego i kryminalnego ustalili szczegóły niepokojącej aktywności kielczanina. Okazało się, że mężczyzna na popularnych portalach aukcyjnych i ogłoszeniowych oferował do sprzedaży flagi, proporce, emblematy, odznaki, ordery, sygnety i medale z symbolami swastyki oraz „ss”.

Do zatrzymania 53-latka doszło we wtorek. Policjanci zabezpieczyli w jego mieszkaniu ponad 200 przedmiotów, które oferował w Internecie. Wśród nich znalazła się także tematyczna literatura.

Kielczanin został objęty dozorem, zapłacił także poręczenie majątkowe w wysokości 5 tys. złotych. Za propagowanie faszyzmu, zgodnie z kodeksem karnym, może mu grozić nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Źródło: policja.pl

fot.arch

Facebook Comments