Zatrzymany za próbę gwałtu, kobieta trafiła do szpitala
Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Rybniku zatrzymali 26-latka podejrzanego o usiłowanie zgwałcenia kobiety, kradzież z włamaniem oraz kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości. Ofiara napaści trafiła do szpitala.
Dyżurny rybnickiej komendy 9 czerwca br. otrzymał zgłoszenie o próbie gwałtu. Kryminalni ustalili, że sprawca oprócz napaści seksualnej dokonał także kradzieży z włamaniem do kampera oraz kierował samochodem osobowym w stanie nietrzeźwości, powodując przy tym kolizję. Dodatkowo posiadał czynny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.
Do zdarzenia na tle seksualnym doszło w Rybniku w godzinach porannych. 26-letni mężczyzna, używając przemocy, zaatakował kobietę, która obroniła się przed oprawcą i zdołała uciec. Trafiła do szpitala, z którego zgłosiła zdarzenie. Śledczy ustalili, że sprawca tego samego dnia włamał się do kampera, z którego ukradł telefony komórkowe, gotówkę, oraz aparat i kosmetyki powodując straty o łącznej wartości kilkunastu tysięcy złotych. Ponadto pomimo posiadanego zakazu kierował samochodem osobowym i pijany doprowadził do kolizji.
Jeszcze tego samego dnia podejrzany został zatrzymany przez rybnickich policjantów. Grozi mu 12 lat więzienia.
Zorganizowała fałszywą zbiórkę pieniędzy. Oszukała ponad 400 osób!
źródło: policja.pl
fot. ilust. arch.