Złapali sprawców tajemniczej śmierci 16-latka? Najmłodsza zatrzymana ma 14-lat!

Zaginięcie 16-letniego Sebastiana z Wrocławia zelektryzowało całą Polskę. Ciało martwego nastolatka odnaleziono w czwartek. Trwa wyjaśnianie tajemniczego zgonu chłopaka.

Zaginięcie 16-letniego Sebastiana zaalarmowało wrocławską policję. Po intensywnych poszukiwaniach w czwartek (14.09) ujawniono zwłoki chłopka w jednym z wrocławskich mieszkań.

Wstępne oględziny nie ujawniły na ciele nastolatka ran ani innych śladów świadczących o przyczynie zgonu. Prokuratura wykluczyła także udział osób trzecich w śmierci Sebastiana.

Mimo to policja szybko ustaliła świadków ostatnich godzin życia chłopaka, którzy prawdopodobnie przyczynili się do jego śmierci.

Zatrzymani to 17 i 26-latek oraz 14-letnioa dziewczyna.

Sąd rodzinny już podjął decyzję o umieszczeniu nastolatki w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym, a wobec mężczyzn zastosowane zostały środki zapobiegawcze w postaci tymczasowego aresztowania.

Osoby te podejrzane są m.in. o to, że nie udzieliły pomocy 16-latkowi mimo tego, że widziały jego stale pogarszający się stan zdrowia, a także pozostawiły go w zamkniętym mieszkaniu. 14-latka i 26-latek muszą się także liczyć z odpowiedzialnością za posiadanie i udzielane narkotyków innym osobom.

Źródło: pp

fot. arch.

Facebook Comments