Zmiana prawa pod osłoną świąt! Nowe przepisy uderzą w miliony Polaków

Dokładnie 24 grudnia wchodzi w życie nowelizacja ustawy o elektromobilności. Rządowa ustawa jest wyczekiwana przez samorządowców z KO, da im ona możliwość wprowadzania dyktatu motoryzacyjnego w swoich miastach.

9 grudnia w Dzienniku Ustaw opublikowana została nowelizacja ustawy o elektromobilności. Nowe przepisy wchodzą w życie w Wigilię, 24 grudnia.

Od tego czasu włodarze miast mogą dowolnie zakazywać wjazdu do centrum lub innych części, które zostaną objęte „strefą czystego powietrza”. Pomysł ten szczególnie podoba się samorządowcom z Koalicji Obywatelskiej i Lewicy. Dzięki nowemu prawu samorządowcy będą mogli dowolnie kształtować ruch samochodów w swoich miastach i np. wykluczyć centra miast z dostępu dla osób które posiadają starsze modele aut.

Nowe prawo uderzy przede wszystkim w mniej zamożnych mieszkańców miast dla których podróż do centrum swojego miasta będzie niemożliwa lub obarczona dodatkowymi opłatami.

Termin wejścia w życie kontrowersyjnego prawa nie jest przypadkowy. W świątecznym zamieszaniu oraz odcięciu się od medialnego szumu rząd liczy na „niezauważenie” przez obywateli nowych praw. Dzięki temu odpowiedzialność za koleiny etap dyktatu ekologicznego przejdzie na samorządy.

Źródło:pp

fot.: ilust.

Facebook Comments