Żydzi obrażeni na Załenskiego. Poszło o Holokaust i III wojnę światową

Wołodymyr Załenski codziennie przemawia przed parlamentami różnych państw. W swoich wystąpieniach często przywołuje porównania historyczne. Jego słowa na temat Holokaustu wywołały burzę w Izraelu.

Wołodymyr Załenski jest oskarżany przez izraelską prasę o deprecjonowane Holokaustu. Według Żydów, jego porównanie zbrodni na Ukrainie do Holokaustu jest nieodpowiednie.

Załenski w szeroko komentowanym wystąpieniu z 20 marca stwierdzi:

Tak o nas teraz mówią w Moskwie. Podobnie, jak naziści mówili o ostatecznym rozwiązaniu kwestii żydowskiej. To dotyczy nas, naszego życia. Cały świat słyszy o tej tragedii. A ona wygląda tak, jak sytuacja w Europie 80 lat temu .

Kontrowersje w Izraelu wzbudził także komentarz Załenskiego na temat ostrzelania przez Rosjan Babiego Jaru, miejsca egzekucji ponad 100 tysięcy osób w tym około 30 tysięcy Żydów. Niestety jak wskazują badania naukowe, w tym prowadzone przez samych Ukraińców zbrodni tam dokonali nie Niemcy a żołnierze OUN UPA czyli sami Ukraińcy. Fakt ten potwierdził nawet minister edukacji Ukrainy Dmytro Tabacznyk.

Prasa w Izraelu krytykuje także wyraźną chęć Załenskiego do rozszerzenia działań zbrojnych na inne kraje. Tak zwana „misja pokojowa” NATO wspierana także przez Polskę mogłaby rozszerzyć konflikt i przerodzić go w III wojnę światową.

Żydzi przeklinają Putina! Klątwa ma działać 3 lata

Źródło: pp

fot. ilust.

Facebook Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *