Żywcem zakopał młode psy. Za okrucieństwo wobec zwierząt grozi mu 5 lat

Policjanci z Wierzbicy zatrzymali 68-letniego mężczyznę, który pięścią ogłuszył, a następnie zakopał dwa młode psy. Zwierząt nie udało się uratować. Za znęcanie się nad zwierzętami ze szczególnym okrucieństwem grozi mu kara do 5 lat więzienia.

r e k l a m a

Do zdarzenia doszło kilka dni temu na terenie gminy Wierzbica. Policjanci otrzymali zgłoszenie od kobiety, która widziała, jak mężczyzna najpierw ogłusza pięścią, a następnie zakopuje zwierzęta. Mimo szybkiej reakcji, psów nie udało się uratować. Mężczyzna w chwili zatrzymania był pijany. Badanie alkomatem wykazało u niego ponad promil alkoholu w organizmie. Swoje zachowanie tłumaczył brakiem środków na wyżywienie wszystkich posiadanych zwierząt. Pod jego opieką znajdowały się również inne psy.

Decyzją Prokuratury Rejonowej w Szydłowcu wobec mężczyzny zastosowano dozór policyjny. Za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Za znęcanie się nad zwierzętami ze szczególny okrucieństwem grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

źródło: policja.pl

fot. ilust.

r e k l a m a
Facebook Comments

Jeden komentarz do “Żywcem zakopał młode psy. Za okrucieństwo wobec zwierząt grozi mu 5 lat

  • 21 stycznia 2023 o 16:21
    Bezpośredni odnośnik

    Polski wymiar sprawiedliwości częściej powinien kierować sprawców na prace społeczne na rzecz domów dziecka i hospicjum niż wagary od życia za pieniądze podatników.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *