112WIDEO

Potrącenie 16-letniego rowerzysty – zapis monitoringu [WIDEO]

Dużą nierozwagą wykazał się 16-latek, który wjechał na przejście dla pieszych na rowerze. W wyniku tej sytuacji został potrącony przez nadjeżdżający samochód. Całą sytuację uchwyciła kamera monitoringu.

Niebezpieczna sytuacja z udziałem rowerzysty miała miejsce wczoraj tj. 15 marca kilka minut przed godz. 8.00 w Oławie przy ul. Rybackiej. 16-letni kierujący jednośladem, mieszkaniec gminy Oława, nie stosując się do przepisów ruchu drogowego, wjechał na przejście dla pieszych, gdzie został potrącony przez samochód osobowy, którym kierowała 41-letnia kobieta. Niebezpiecznie wyglądające zdarzenie na szczęście skończyło się tylko ogólnymi potłuczeniach. Niech jednak zapis z monitoringu, przedstawiający całą sytuację będzie przestrogą dla wszystkich uczestników dróg.

Zgodnie z przepisami ustawy Prawo o Ruchu Drogowym rowerzysta chcąc przekroczyć przejście dla pieszych zobowiązany jest zejść z roweru i przeprowadzić go po przejściu. Rowerzysta nie może przejeżdżać rowerem po pasach dla pieszych!

Inna sytuacja jest, kiedy obok pasów dla pieszych jest namalowany przejazd rowerowy. W takim wypadku rowerzysta nie musi zsiadać z roweru, ale zawsze warto pamiętać o zasadzie ograniczonego zaufania i upewnić się, czy wjeżdżając na ulicę, nie grozi nam żadne niebezpieczeństwo.

Źródło: policja.pl

fot./wideo: tamże

Facebook Comments