PolitykaPolska

Ministrowi z rządu Tuska grożą 3 lata więzienia! Bronią go koalicyjni koledzy

Minister rządu 13 grudnia Adam Szłapka może trafić do więzienia na 3 lata. Prokuratura zwróciła się o uchylenie immunitetu posłowi KO.

Prokuratura wystąpi o uchylenie immunitetu posłowi Adamowi Szłapce. Wniosek ma związek z zarzutami dla Szłapki za spowodowanie wypadku drogowego, w którym ucierpiała 16-letnia rowerzystka.

Wniosek o uchylenie immunitetu w zakresie pociągnięcia do odpowiedzialności karnej za spowodowanie występku zakwalifikowanego z art. 177 kodeksu karnego zostanie skierowany w tym miesiącu – stwierdza Norbert Woliński z Prokuratury Okręgowej Warszawa Praga.

Za występek popełniony przez Szłapkę grozi do 3 lat więzienia. Sam Szłapka zapowiada, że sam zrzeknie się immunitetu gdy sprawa trafi do Kancelarii Sejmu.

Koledzy koalicyjny Szłapki bronią jego mandatu poselskiego w odróżnieniu od ich postawy wobec prawomocnie ułaskawionych posłów Kamińskiego i Wasika.

Skazanie za przestępstwo nieumyślne moim zdaniem nie powoduje utraty mandatu poselskiego. Jeżeli poseł zrzeknie się immunitetu, to komisja ustala, czy zrzeczenie się jest zgodne pod względem formalnym z regulaminem – powiedział Kazimierz Smoliński, wiceprzewodniczący sejmowej Komisji Regulaminowej, Spraw Poselskich i Immunitetowych.

Źródło: pp

fot.arch. GD

Facebook Comments