Boks i sporty walkiSport

Piotr Żyła zmienia dyscyplinę sportu? Skoczek ma dostać miliony!

Piotr Żyła jest jednym z najpopularniejszych sportowców w Polsce. Osobowość i szczerość skoczka urzekła miliony fanów. Obecnie zawodnik ma wstąpić w nowej dla siebie dyscyplinie.

Piotr Żyła od lat jest filarem kadry polskich skoczków narciarskich. Szczere wypowiedzi i dobre wyniki sportowe zaskarbiły mu rzesze fanów.

Skoczek od wielu miesięcy jest kuszony przez świat freak-fightów. Mieszanina MMA oraz show tworzonego przez sztuczne konflikty celebrytów generuje milionowe zyski.

Jedna z federacji freak-fightów, Cloud MMA nieoficjalnie sugeruje, że jest już ustalona walka między Piotrem Żyła a byłym piłkarzem Sławomirem Peszko. Do pojedynku ma dojść jeszcze w tym roku.

Tym samym Piotr Żyła może wejść do świata pato-celbrytów za cenę ogromnej gaży, jaką oferuje się mu za walkę.

Nieoficjalnie wiadomo, że za starcie w ringu skoczek ma dostać ponad milion złotych plus dochody z reklam i sprzedaży dostępu do transmisji starcia z piłkarzem.

Doniesienia o walce Piotra Żyły w formule pato-MMA potwierdził pośrednio Polski Związek Narciarski potwierdzając, że Piotr Żyła ma zgodę na tego typu występ na wiosnę 2024 roku, przed rozpoczęciem przygotowań do letniego pucharu świata w skokach narciarskich.

Źródło: pp

fot. GD/WIK.

 

Facebook Comments