112

78-latek z siekierą zabił kobietę. Zdradziła go czapka Mikołaja

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie ustalili, a następnie zatrzymali 78-letniego mężczyznę, który wczoraj przy ulicy Kopernika zaatakował i zranił 74-latkę, powodując śmiertelne obrażenia.

Wczoraj (9.12.2021) o godzinie 20.00 dyżurny komendy miejskiej otrzymał zgłoszenie o zabójstwie, do którego doszło w Częstochowie przy ulicy Kopernika. Wstępne ustalenia wskazywały, że mężczyzna ubrany w czapkę Mikołaja zaatakował na ulicy kobietę, najprawdopodobniej zadał jej ciosy siekierą i uciekł w stronę Jasnej Góry. W wyniku odniesionych obrażeń 74-letnia kobieta zmarła.

Na miejscu pracowali policjanci pod nadzorem prokuratora. Wnikliwa analiza zabezpieczonego materiału dowodowego pozwoliła szybko namierzyć sprawcę zabójstwa.

Po około 2 godzinach kryminalni z Częstochowy zatrzymali do sprawy 78-letniego mężczyznę. Z uwagi na jego stan zdrowia, został przewieziony do szpitala, gdzie przebywa pod nadzorem policjantów. Mężczyźnie grozi nawet dożywotnie więzienie.

Źródło: policja.pl

fot. ilust.

Facebook Comments