Aktualności

Apokalipsa w Świecie Social Media! Facebook, Messenger i Instagram NIE DZIAŁA!

We wtorek, 5 marca, około godziny 16:30, użytkownicy z całego świata zaczęli dostrzegać problemy z dostępem do najpopularniejszych platform społecznościowych: Facebooka, Messenger i Instagrama. Serwis Downdetector szybko zarejestrował lawinę zgłoszeń dotyczących awarii, przekraczającą liczbę 140 tysięcy.

W momencie, gdy użytkownicy próbowali się zalogować, otrzymywali komunikaty o wygaśnięciu sesji, a nawet informacje o nieprawidłowych danych logowania, mimo że wprowadzane dane były poprawne.

Komunikat : “Wprowadzone hasło jest nieprawidłowe. Nie pamiętasz hasła?”  pojawiał się w odpowiedzi na próby ponownej autoryzacji, co uniemożliwiało dostęp do kont.

Niezadowolenie i frustracja społeczności użytkowników narastało w miarę rozwoju sytuacji. Do tej pory przedstawiciele tych platform nie wydali oficjalnego komunikatu odnośnie do przyczyny awarii ani planów naprawy.

Firma META, do której należy Facebook, Messenger i Instagram, nadal milczy w kwestii zaistniałych trudności. Społeczność internetowa pozostaje w niepewności co do przyczyny i rozwiązania problemu, a serwisy społecznościowe pozostają niedostępne dla milionów użytkowników na całym świecie.

Monitorujemy rozwój sytuacji na bieżąco i będziemy informować o wszelkich nowych informacjach dotyczących tej awarii.

Facebook Comments