AktualnościPolitykaPolska

Znana dziennikarka nową kandydatką PiS na urząd prezydenta?!

Dorota Gawryluk – dziennikarka Polsatu, nieoczekiwania weszła do wyścigu o fotel prezydenta RP. Gawryluk może być kandydatką Prawa i Sprawiedliwości w wyborach 2025 roku.

Dorota Gawryluk jest znaną prezenterką programów informacyjnych Polsatu. Ze stacją Soloża jest związana od poczatku telewizji Polsat.

r e k l a m a

Nieoficjalnie start wyborczy dziennikarki ma być uzależniony od poparcia Jarosław Kaczyńskiego.

Kapitał Zygmunta Solorza, właściciela m.in. telewizji Polsat i jednego z najbogatszych Polaków oraz struktury terenowe PiS mogą dać dziennikarce przewagę nad pozostałymi kandydatami.

Jak wynika z badań socjologicznych Polacy są zniechęcni do eleit politycznych PiS oraz KO-PO i chętnie zagłosują na nową twarz. Daje to 51-latce duże sznase. Poza tym może ona stać się jedyną kobietą w wyścigu do fotela prezydencjiego.

Gawryluk rywalizuje o poparcie PiS z Tomaszem Bocheńskim, ulubieńcem prezesa Kaczyńskiego z mazowieckiego samorządu.

Pozostali kandydaci wymieniani jako pewni do startu w wyborach 2025 roku to: Rafał Trzaskowski, Szymon Holowania oraz egzotyczni „kandydaci na kandydatów” tacy jak: Mariusz Kolonko, Krzysztofa Stanowski czy pato-celebryta Marcin Najman.

Start w wyborach prezydenckich ma roważać także Krzysztof Kononowicz, słynny ze swojego hasław wyborczego “nie bedzie niczego”.

źródło: pp

fot. PS/YT

Facebook Comments