Polskie gospodarstwo na Ukrainie zniszczone. Ostrzeliwały je obie strony [WIDEO]

Jak poinformował jeden z portali rolniczych, na Ukrainie zniszczono ogromne gospodarstwo rolne polskiego przedsiębiorcy. Straty w wyniku ostrzału Rosjan i Ukraińców szacuje się na 12 milionów euro.

Jak informuje swiatrolnika.info na Ukrainie zniszczone zostało polskie gospodarstwo, które należy do rodziny znanego w Polsce hodowcy norek – Szczepana Wójcika.

Pracowało tam około 80 osób, wielu udało się ewakuować do Polski w pierwszych dniach . Ci, którzy chcieli zostać, zginęli w lutym, gdy Rosjanie rozpoczęli ostrzał artyleryjski gospodarstwa. Ostatnie informacje mieliśmy z początku marca. Wtedy też otrzymaliśmy zdjęcia zniszczeń. Później informacje urwały się i nie wiedzieliśmy nic co tam się dzieje -poinformował Szczepan Wójcik.

Po zajęciu gospodarstwa przez Rosjan było ono ostrzeliwane przez siły ukraińskie.

Teraz zobaczyliśmy na filmie opublikowanym przez UA, że bazę zrobili tam Rosjanie. (…) O zniszczeniu obiektu dowiedzieliśmy się z tego filmu. Przesłał go nam nasz ukraiński przyjaciel, współpracownik pisząc „zobaczcie, nasza ferma”. Wartość gospodarstwa że zwierzętami to 12 milionów euro -dodał właściciel.

https://youtu.be/veiSdmyjDec

Źródło: swiatrolnika.info

wideo: tt, fot.ilust.

Facebook Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.