112WIDEO

Zobacz pościg za pijaną 34-latką [WIDEO]

Policjanci ruchu drogowego z trzebnickiej komendy powiatowej, zauważyli mitsubishi, którego kierująca przekroczyła dopuszczalny limit prędkości. Mundurowi dali jej wyraźne sygnały świetlne i dźwiękowe do zatrzymania, jednak siedząca za kierownicą kobieta zdecydowała się podjąć próbę ucieczki. Okazało się, że była ona nietrzeźwa i posiadała sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Policjanci ruchu drogowego, wchodzący w skład dolnośląskiej grupy SPEED, czuwając nad bezpieczeństwem mieszkańców, nadzorowali ruch kołowy oraz pieszy na terenie gminy Oborniki Śląskie.

W miejscowości Wilczyn funkcjonariusze namierzyli samochód osobowy marki Mitsubishi, którego kierująca przekroczyła dozwoloną prędkość. W miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do 40 km/h, kobieta jechała z prędkością 67 km/h. Policjanci natychmiast zareagowali, włączając wyraźne sygnały świetlne i dźwiękowe celem zatrzymania pojazdu do kontroli drogowej.

Jednak siedząca za kierownicą kobieta, zamiast się zatrzymać, przyśpieszyła, podejmując próbę ucieczki. Mundurowi poinformowali dyżurnego komendy o zaistniałej sytuacji i podjęli pościg za mitsubishi, który zakończył się w pobliskiej miejscowości, gdzie kierująca została zatrzymana.

Policjanci szybko wyczuli od 34-latki alkohol. Badanie alkomatem potwierdziło, że mieszkanka powiatu oleśnickiego była nietrzeźwa, w organizmie miała 1,8 promila alkoholu. Ale to nie był koniec kłopotów uciekinierki. Po przeprowadzeniu czynności legitymowania oraz sprawdzeniu w policyjnym systemie okazało się bowiem, że kobieta posiadała sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz miała cofnięte uprawnienia.

Postępowanie jest w toku, a sprawa znajdzie swój finał w trzebnickim sądzie.

źródło: policja.pl

fot. /wideo: tamże

Facebook Comments