AktualnościPiłka nożnaSport

Pożegnanie z Katarem. Polska-Francja 1:3

Wyjście Polaków z grupy uznano za sukces. Starcie z reprezentacją Francji w 1/8 finałów katarskich mistrzostw od początku zapowiadano jako pożegnalny mecz reprezentantów Polski na katarskim mundialu.

r e k l a m a

Po początkowej spodziewanej przewadze reprezentacji Francji, od 20 minuty Polacy zaczęli odważniejsza grę. Mimo przewagi Francji drużyna Czesława Michniewicza kilka razy stworzyła sytuacje podbramkowe. Niestety jednak z długo rozgrywanych akcji Francuzów otworzyła wynik meczu.

44 minuta. Po ataku pozycyjny strzał Olivier Giroud. Francja prowadzi 1:0.

Po dobrej pierwszej połowie na wyróżnienie zasługują szczególnie Wojciech Szczęsny, który znakomicie zachował się w wielu akcjach oraz Matty Cash angażujący się w akcje po prawej stronie boiska.

74 minuta, po kontrze Francuzów, błąd polskiej obony i gol na 2:0. Strzelcem Kylian Mbappe.

Po drugiej bramce Polacy już bez wiary. 90 minuta, drugi gol Mbappe i trzecia dla Francji

Ostania minuta doliczonego czasu, rzut karny dla Polski. Robert Lewandowski strzale pożegnalnego gola na mundialu w Katarze. Mecz kończy się wynikiem 3:1 dla Francji.

Otwarta i odważna gra Polaków, zwłaszcza w pierwszej połowie stworzyła dobre widowisko. Niestety Polska kończy swój udział w katarskim mundialu na 1/8 turnieju.