Przełom w leczeniu cukrzycy. Na ten lek czekają miliony pacjentów!

Po dziesiątkach lat badań nastąpił przełom w leczeniu cukrzycy. Amerykańska Agencja do spraw Leków zaakceptowała terapię biologiczną skutecznie działająca w przypadku cukrzycy typu pierwszego.

r e k l a m a

W USA dopuszczono już lek który może zrewolucjonizować walkę z cukrzycą. Teplizumba to przeciwciało które blokuje limfocyty T które zaburzą pracę trzustki i produkcję insuliny w organizmie.

Lek ten stosowany jest w celu opóźnienia wystąpienia choroby. Badania kliniczne wykazały, że 14-dniowy cykl leczenia opóźnia wystąpienie cukrzycy typu 1 o średnio 2 lata, choć notowano przypadki opóźnienia wystąpienia choroby nawet o 11 lat. To niebywały sukces w przypadku osób, które codziennie muszą wykonywać wiele ukłuć w celu oceny stężenia glukozy we krwi (glikemii) czy podania insuliny – tłumaczy dr Bartosz Fiałek, w portalu WP abcZdrowie.

Na cukrzycę choruje ponad 3 miliony Polaków. Choroba ta może być największym globalnym zagrożeniem dla zdrowia ludzi. Nowy lek może zrewolucjonizować walkę z cukrzycą a przede wszystkim z jej tragicznymi skutkami takimi jak na przykład „stopa cukrzycowa”.

Źródło: WP abcZdrowie /PP

fot. ilust.

Facebook Comments