112WIDEO

Przemyt migrantów. Nagranie z policyjnego zatrzymania [WIDEO]

Policjanci z legnickiej komendy miejskiej, działając wspólnie z funkcjonariuszami Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej, w wyniku intensywnej pracy operacyjnej, zidentyfikowali, a następnie zatrzymali członków grupy przestępczej zajmującej się nielegalnym przewozem osób do zachodnich krajów Unii Europejskiej. W trakcie zatrzymania przewozili 10 obywateli Turcji i 3 obywateli Afganistanu.

r e k l a m a

W miniony wtorek w godzinach popołudniowych, mundurowi z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu Komendy Miejskiej Policji w Legnicy, działając wspólnie z funkcjonariuszami z Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej, wytypowali a następnie zatrzymali do kontroli samochód dostawczy marki Iveco z zabudową typu kontener, który przemieszczał się autostradą A4. W toku dalszych czynności okazało się, że auto pochodziło z wypożyczalni, a kierował nim 24-letni mieszkaniec Legnicy. Pojazd pilotowany był przez osobowego volkswagena, za kierownicą którego siedział 22-latek również z Legnicy. W samochodzie niemieckiego producenta znajdowała się także 30-letnia mieszkanka powiatu legnickiego. Cała trójka została zatrzymana.

W aucie dostawczym, wypożyczonym w celu popełnienia przestępstwa, za stertą kartonów znajdowało się 10 obywateli Turcji i 3 obywateli Afganistanu, którzy nie posiadali dokumentów i nielegalnie przekroczyli granice naszego państwa, próbując dostać się do zachodnich krajów Unii Europejskiej.

Wnikliwa praca operacyjna pozwoliła na zatrzymanie na gorącym uczynku członków grupy przestępczej zajmującej się nielegalnym przemytem osób przez granice. Cała trójka usłyszała już zarzuty z artykułu 264 Kodeksu karnego, który mówi o tym, że „kto organizuje innym osobom przekraczanie wbrew przepisom granicy Rzeczypospolitej Polskiej, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8”.

Decyzją sądu zatrzymane osoby zostały tymczasowo aresztowane na okres trzech miesięcy. Wobec obywateli Turcji i Afganistanu Straż Graniczna wszczęła postępowanie karne.

źródło: policja.pl

fot./wideo: tamże

r e k l a m a
Facebook Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *