AktualnościPolitykaPolska

Rakieta znaleziona pod Bydgoszczą pod lupą CIA

Po odnalezieniu w podbydgoskim lesie tajemniczego obiektu, który ma pochodzenie wojskowe trwają prace nad wyjaśnieniem jego pochodzenia i przeznaczenia. Rząd polski poprosił USA o pomoc w badaniach odnalezionego obiektu.

r e k l a m a

Według informacji rmf24.pl, rząd Polski zwrócił się do specjalistów z USA o pomoc w wyjaśnieniu pochodzenia i przeznaczenia tajemniczego obiektu odnalezionego pod Bydgoszczą.

Trwa również embargo informacyjne na wyniki badań. Poza zasugerowaniem, że obiekt ma pochodzenie wojskowe i może być związany z działaniami Rosji reszta to spekulacje.

Według nieoficjalnej informacji, obiekt miał być rosyjską rakietą która przybyła do Polski znad Ukrainy. Lot rakiety miały obserwować polskie radary. Przeciwko tej tezie jest fakt, że incydent ten miał miejsce w grudniu i nie wszczęto wtedy poszukiwań szczątek rakiety.

Kolejne hipotezy głoszą, że może to być część sprzętu wojskowego „zgubiona” przez polskie lub amerykańskie samoloty operujące w tym rejonie co poniekąd tłumaczyłoby embargo informacyjne.

Jedną z ostatnich hipotez jest pochodzenie obiektu z rosyjskich urządzeń szpiegowskich.

Tajemniczy obiekt spadł pod Bydgoszczą. Sprawę bada kontrwywiad

Źródło: rmf24/pp

fot. ilust.

r e k l a m a
Facebook Comments