AktualnościPolitykaPolskaWarszawa

Rusza walka o Warszawę. Jarosław Kaczyński gra „va banque”!

Prezydentura Warszawy uważana jest za klucz do przejęcia władzy prezydenckiej w Polsce. Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński planuje powtórzyć manewr prezydenta Dudy próbując wykreować człowieka z „drugiego szeregu” do kluczowej walki.

Wybory samorządowe mają być kluczowe dla przyszłości politycznej Polski. Walka o fotel prezydenta Warszawy może być przełomem w defensywie Prawa i Sprawiedliwości.

Prezes PiS, Jarosław Kaczyński wyznaczył na kandydata na prezydenturę Warszawy Tobiasza Bocheńskiego. Jest to pomysł, jaki sprawdził się z prezydenturą Andrzeja Dudy, gdy prezes Kaczyński wskazał kandydata na prezydenta RP z „drugiego rzędu” elit PiS.

Nasz kandydat ma kwalifikacje jako historyk doktryn polityczno-prawnych. To jest bardzo ważne, by człowiek, który pełni funkcję publiczną, orientował się w świecie idei – przekonywał Jarosław Kaczyński.

Najnowsze sondaże nie uwzględniają Bocheńskiego i wskazują na wygraną Rafała Trzaskowskiego – obecnego prezydenta stolicy z niewielką przewagą nad Matuszem Morawieckim.

wiceszef PO Rafał Trzaskowski z 25,8 proc. poparcia;

były premier Mateusz Morawiecki (PiS) – 24,9 proc.;

marszałek Sejmu Szymon Hołownia (Polska 2050) – 24,6 proc. głosów;

wicemarszałek Sejmu Krzysztof Bosak (Konfederacja) – 8 proc.;

wicepremier Władysław Kosiniak-Kamysz (PSL) – 4,3 proc.;

lider Lewicy Robert Biedroń – 3,5 proc.

Wybory samorządowe odbędą się w niedzielę 7 kwietnia 2024 r. Wybierzemy w nich prezydentów, wójtów i burmistrzów, a także radnych gmin, powiatów i sejmików.

źródło: pp

fot. ilust.

Facebook Comments